İnsan bedeni ve ruhuyla bir bütündür…

Ruhun varolması için bedene, bedenin insan olması için ruha ihtiyacı vardır.
Günümüzde bir çok kişi sadece bedeniyle var olduğunu sandığından, iyi bir ömür sürmek için; bedenine bakar, besler, temizler, fazlalıklarını atar, değiştirir ve eğer bedeni hastalanırsa iyileşmek için çaba gösterir, profesyonel yardım alır.

Sağlığına özen gösteren pek çok kişi maalesef bedeninde ruhun da var olduğunu unutur; onu beslemez, bakmaz, temizliği ile ilgilenmez, hastalanınca iyileştirmeye, eksiklerini tamamlayıp, yanlışlarını düzeltmeye ve değiştirmeye ihtiyaç duymaz. Duysa bile kendi kendine çözemeyeceği durumlarda ruhuna zaman, emek ve enerji harcamaya değer bulmaz.
Sadece bedenin güzelleşmesi, beslenmesi, sağlıklı olması için olanakların ve zamanının önemli bir kısmını harcamak, tek ayakla ayakta durmaya çalışmak gibidir… tek ayakta idare edilse de bir süre sonra yorulur beden kendini taşıyamaz, bir yere gidemez , olduğu yerde çökmeye mahkum olur.

Kaygı, korku, başarısızlık, gerginlik, depresyon, hüsran, kıskançlık, nefret, öfke, reddedilme, suçluluk, umutsuzluk, utanç ve üzüntü ruhun taşıdığı yüklerdir; temizlenmesi, değiştirilmesi, iyileştirilip, sağlıklı duygular olan bağışlama, başarı, doyum, duruluk, esneklik, huzur, inanç, mutluluk, neşe, gurur, masumiyet, özgüven, saygı, sevgiye dönüştürülmesi gerekir.
Hasta bir ruh, bedeni de düşürür, yokluğa sürükler…

Her ruh bakıma gereksinim duyar, gereksinimlerin belirlenip, karşılanması için kendinize yatırım yapın, ruhunuza iyi bakın ki bedeniniz de iyi olsun…

Ruhun Bakımevi’nden sevgiyle anımsatalım 💕