RUHUN BAKIMI

Ruhun bakımı neden gereklidir?

Ruhumuz yolculuğu sonsuzdur.Bu yolculukta kendimizi gerçekleştirmek ve sahip olduğumuz potansiyeli geliştirmeye yönelik her bir hayatın içinde çeşitli deneyimler yaşarız.Bu anılar yaygın biçimde “geçmiş yaşamlar” olarak bilinmektedir.Bu anıları yaşarken çocukluğumuzda, gençliğimizde veya hayatımızın herhangi bir döneminde yaşadığımız, bunalımlar ve çektiğimiz acılar sonucu ortaya çıkan gerginliklerle oluşan gerilimler ruhumuzun kendini geliştirme özelliğini bozar. Daha sonrasında başka başka gerilimler ve bunalımlarla bu durum gitgide ilerler. Çözümlenmemiş anılar kişinin fiziksel bedeninde ve ruhunda çeşitli nedensel acılara yol açar.

Ruhun bakımı sonrasında hayatınızda neler olur?

Ruhun bakımı sonrasında kazanılan anlayış ve farkındalık, ruhsal, zihinsel ve bedensel iyileşmeyi de beraberinde getirmektedir.Bu nedenle her ruh bakıma ihtiyaç duyar çünkü insanın kendi doğasını keşfetmesi ve bu keşfi günlük yaşamda kullanarak modern dünyada uyum içinde olması gereklidir.

İmam-ı Gazali derki “”Bedenine değil kendine değer ver, ve gönlünü olgunlaştır! Çünkü kişi; bedeni kadar değil, ruhu kadar insandır.”

Sevgi ve Şükranlarımla,image

Bir cevap yazın