İyileşmeye öncelik vermeye hazırmısınız..?

Sizler sağlığınız ve mutluluğunuz için sorumluluk almaya hazırmısınız…?

Yanıtınız evetse…

1)Sağlığınıza öncelik verin. Siz parlak bir sağlık ve zindeliği hak eden değerli bir varlıksınız… Hastalıklarınızın yada rahatsızlığınızın kök nedenlerini araştırmaya başlamalısınız.Gerçek iyileşme bu nedenleri bulup çözümlediğinizde gelecektir.

2) Duygularınızı gömmek yerine onları hissedin.Duygularınız sağlığınızın anahtarıdır; sizi yüceltenleri, alçaltanları, yaşamınızın gerektiği gibi akıp akmadığını, doğru yönde gidip gitmediğini söyler.

3) Bilinçli olarak soluk alıp verin.Usulca derin ve bilinçli soluk alıp verdiğinizde bedeninizi hisseder, sezgilerinizle bağlantı kurar, düşüncelerinizi yatıştırır ve kanınızı temizlersiniz.image

4) Sağlıklı ve bilinçli yiyin.sağlıklı olmak hem bedeninizi besleyen hemde enerji canlılık ve sağlık veren yiyecekler yemek anlamına gelir.

image5) Bedeninizi kımıldatın.Düzenli spor kendinizi iyi hissetmenize, bedeninizin tadını çıkarmanıza, toksinlerden arınmanıza, iyileşmeye ve güç kazanmanıza yardım eder.

6) Bedeninizi dinleyin.Dinlenmeniz, oynamanız, eğlenmeniz ve çalışmanız gereken zamanları belirleyin.
7) Yaratıcı olun.Yeni olanaklar sunan yaratıcılık hem sizi gevşetir hemde eğlendirir.
8) Yaşamınıza daha çok renk ekleyin.Renkler insanları ağır , çökkün, yorgun yada hafif , canlı ve neşeli yapabilir.Size kendinizi daha iyi hissettiren renkleri yaşamınıza katın.
9) Değerbilirliğin değerini bilin. Yaşamınızdaki olağanüstü şeylere odaklanın.Odaklandığınız şeyin büyüdüğünü çoğaldığını unutmayın…
Yakınmaya, sıkıntıya odaklanırsanız onları büyütürsünüz..
image10) Gülmeye öncelik verin.Yaşama güldürücü bir açıdan bakmak gerginlikten silkinip hızla iyileşmenizi sağlar…

&Ruhun Bakımevi

Bir cevap yazın